W indyjskim mieście Bangalore słyszano niezwykłe głośne dźwięki

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Tajemnicza głośna eksplozja przeraziła mieszkańców 10 milionowego miasta Bangalore w Indiach. Urzędnicy niemal natychmiast wykluczyli możliwość trzęsienia ziemi a media społecznościowe zawrzały od rozmaitych teorii.

Zgodnie z oświadczeniem Państwowego Centrum Monitorowania Katastrof w Karnataka (KSNDMC) : 

„Aktywność sejsmiczna nie będzie ograniczona do jednego obszaru i będzie szeroko rozpowszechniona. Sprawdziliśmy nasze czujniki i dziś nie zarejestrowano żadnej aktywności sejsmicznej”, powiedział Srinivas Reddy, dyrektor KSNDMC.

Potwierdzono przy tym, że głośny, niezidentyfikowany hałas miał miejsce, ale jego przyczyna nie została ustalona. Dźwięk był słyszalny w całym mieście, poczynając od międzynarodowego lotniska Kempegovda na północy do Electronic City na południu. Pomimo silnego drżenia szyb i domostw, komisarz policji Bhaskar Rao, informował że nie zgłoszono żadnych szkód.

 

Na nielicznych nagraniach z tego incydentu faktycznie słychać trudny do zdefiniowania odgłos przypominający eksplozję. Po kilku dniach pojawiła się teoria, zgodnie z którą wybuch mógł zostać spowodowany przez przelatujący myśliwiec. Miejscowe bazy lotnicze twierdziły jednak, że nie doszło do żadnych testów nad przestrzenią powietrzną miasta.

 

Trzecia teoria zakłada, że jest to zjawisko naturalne o nieznanym charakterze. Z oczywistych przyczyn, potwierdzenie lub wykluczenie tej teorii wydaje się najtrudniejsze i jedynie podkręca to aurę tajemniczości powstałą naokoło tego incydentu. Cała sytuacja jest o tyle dziwna, że podobne odgłosy były tam słyszalne w przeszłości, kolejno w 2005 i 2018 roku. Czy wszystkie 3 incydenty mogą mieć to samo źródło?

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj