Kolejne dziwne dźwięki były słyszalne na terenie USA! Naukowcy twierdzą, że znają ich przyczynę

Kategorie: 

Źródło: dreamstime

Fenomen dziwnych dźwięków trwa w najlepsze od kilku ostatnich lat i nikt nie jest w stanie zapewnić satysfakcjonującego wyjaśnienia dla tego typu zjawisk. Pojawiło się oczywiście wiele teorii, ale żadna z nich nie jest na tyle uniwersalna aby móc przyporządkować do niej wszystkie z rejestrowanych odgłosów. Tymczasem całkiem niedawno, za sprawą głośnych dźwięków słyszanych w miastach Indianapolis oraz Cincinnati zaproponowano nową hipotezę która wydaje się dość interesująca.

Zgodnie z teorią zaproponowaną przez amerykańskich meteorologów, zagadkowe grzmoty dźwiękowe, mogą być powodowane kriosejsmiką, a konkretnie zjawiskiem nazywanym "lodowym trzęsieniem ziemi". Zgodnie z obecną wiedzą, zjawiska tego typu zachodzą kiedy dochodzi do nagłego pęknięcia ziemi lub kamienia posiadających w swoim składzie duże ilości wody lub lodu. Gdy woda raptownie zamarza (np w wyniku nagłych spadków temperatur), powoli nabudowuje się ciśnienie wewnątrz gruntu które wywołuje aktywność sejsmiczną za pomocą gwałtownych wybuchów.

Aby doszło do takiego zjawiska, musimy jednak mieć doczynienia z bardzo chłodną temperaturą. Tak się akurat składa, że Stany Zjednoczone doświadczają obecnie bardzo surowej zimy, a więc wyjaśnienie z kriosejsmiką jest jak najbardziej prawdopodobne. Przy obecnej ilości informacji, bardzo trudno byłoby powiedzieć czy słyszane przez mieszkańców dziwne dźwięki rzeczywiście stanowiły rezultat dość rzadkiego zjawiska naturalnego, czy może raczej były powiązane z niezwykłymi odgłosami słyszanymi na niemalże całym świecie. Niestety, nie dysponujemy żadnymi nagraniami tego zjawiska co znacznie utrudnia ewentualną interpretację zajść z Indianapolis i Cincinnati.

Niektórzy sugerowali że te "lodowe trzęsienia ziemi" to jedynie przykrywka dla jakiegoś tajnego rządowego programu, ale nikt nie ma na to żadnych dowodów. Na ten moment, nie dysponujemy lepszym wyjaśnieniem niż to zaproponowane przez meteorologów, a więc taka jest też oficjalna wersja zdarzeń. Kwestia tego czy jest ona prawidłowa pozostaje nieznana, tak jak w przypadku większości z tego typu fenomenów. Co oczywiście nie znaczy, że nie powinniśmy dociekać jaka jest prawda!

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Jiurson

6000 lat przed kasowaniem

6000 lat przed kasowaniem liczników przez imperium rzymskie które najechało Europę ze swoją religia pokoju był sobie Budda i inne takie dziwne ludziki 

to tytułem wstepu

przy czytaniu opracowania jednej z sutr było dokładnie opisane sześć rodzajów trzęsień ziemi

jednym z nich jest właśnie zjawisko tzw dziwnych dźwięków - ale kto by tam wierzył w jakieś bajki z przed 8000 lat kiedy to Polacy na drzewach w skórach mamutów siedzieli czasem wypalając żelazne groty do strzał 

Portret użytkownika lorida

Wszystkie teorie są dobre,

Wszystkie teorie są dobre, ale żadna nie jest prawdziwa. Najpierw "ktoś" urządził swoim HAARP (SHURRA), złym braciom amerykanom klęskę żywiołową i zimę stulecia. Teraz bracia amerykanie włączyli swój HAARP i przepchali z powrotem na wschód tym braciom z dużą siłą (Friderickiem) aby pokazać że oni też nie są gorsi. Nie może być innego tłumaczenia. Dopuki ludzie nie będą się domagać całkowitego zakazu stosowania Chemtrails i HAARP na całym świecie, to te sytuacje będą się ciągle niestety powtarzać na całym świecie. Łatwo potem powiedzieć to zrobiła natura i winnych nie ma. Czemu nie ma zadużo słoneczka na naszym niebie i w innych krajach, oprócz Dubaju i Arabii, oraz Izraela gdzie jest go pod dostatkiem. Inna ważna sytuacja jest taka w Polsce, że znowu wprowadzono po cichu większe przywileje (Ustawę nową- czy raczej ustawkę) dla myśliwych, dziwne że wtedy ministrem był ktoś, kto teraz nim nie jest. Czyli mamy znowu zabijanie niewiniątek leśnych dla panów co kasę mają na drogi sprzęt myśliwski. Jak by tak skasować myśliwych, skonfiskować ich bardzo drogi sprzęt i sprzedać do innego kraju, to uzbierało by się za taki sprzęt w skali całej Polski kilkadziesiąt miliardów złotych lub dolarów, trudno oszacować ile tego jest sprzętu, legalnie i nie legalnie? Zacznicie panie i panowie o tym myśleć. 

Portret użytkownika b@ron

większość ludzi już dziś ma

większość ludzi już dziś ma zwidy, to nic nowego ... kiedyś usłyszałem buczący monotonnie dźwięk i już myślałem, że to dźwięki apokalipsy, ale się okazało, że szambiarka sąsiadowi ścieki przyjechała wywieźć ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika pan papież

Z tego co sobie przypominam z

Z tego co sobie przypominam z czanelingów, jest to efekt zbliżania się końca Kalendarza Majów, coś jak zderzanie się światów równoległych. TO BĘDZIE NARASTAĆ i w pewnym momencie ludzie już przestaną wierzyć w kłamstwa, którymi karmi nas rząd, bo nie będzie można tego wytłumaczyć.

Strony

Skomentuj